Eukaliptas ar šilkas: į kurią prabangią patalynę verčiau investuoti?

Patalynės pasirinkimas yra neatsiejamas nuo kokybiško, gilaus miego įpročių formavimo. Išsirinkę jums tinkamiausią audinių tekstūrą ir atkreipę dėmesį į medžiagos savybes, jūs nesunkiai sukursite tokią miegamojo atmosferą, kurioje malonu ir užmigti, ir nubusti.

Renkantis kokybiškiausią patalynę rinkoje, paprastai susiduriama su populiariaisiais ekologiško pluošto variantais: bambuku, ekologiška medvilne ir kiek rečiau su eukaliptu bei šilku. Bambukas ir medvilnė – labiausiai paplitę audiniai, naudojami pagalvių ir antklodžių užvalkalų gamyboje. Tačiau šiandien vis daugiau žmonių renkasi investuoti į eukalipto ar šilko pluoštus ieškodami išskirtinės, prabangios patalynės, kuri pakeltų miego patirtį į naują lygį.

Eukaliptas bei šilkas yra du natūralūs, itin švelnūs, hipoalergiški ir orui laidūs audiniai. Iš jų gaminama ir tinkamai prižiūrima patalynė gali tarnauti metų metus neprarasdama savo švelnumo ir blizgesio. Visgi, nepriklausomai nuo to, ar ketinate pasirinkti eukalipto ar šilko patalynę, svarbu žinoti ne tik šių audinių panašumus, bet ir skirtumus – taip apsispręsti bus žymiai lengviau.

Patogumas, tvarumas ir kaina: 3 esminiai skirtuma

Nepaisant to, kad eukalipto ir šilko audiniai yra iš pirmo žvilgsnio panašūs, jie turi kelis skirtumus, susijusius su patogumu, tvarumu bei kaina.

Šilkas

Natūralus šilkas pasižymi hipoalerginėmis savybėmis, yra laidus orui, vėsus bei itin švelnus, todėl tausoja odą ir plaukus. Tačiau verta paminėti, kad tai taip pat brangiausias audinys, naudojamas patalynės gamyboje – priklausomai nuo tankumo, 100% natūralaus šilko patalynės komplekto kaina gali siekti net 1000€. Šilko gerbėjai dažnai susiduria su slidumo problema – dėl išskirtinės tekstūros, šilkinės paklodės bei antklodės kartais nuslysta nuo lovos. Taip pat šilko patalynė netinka veganams, kadangi jos gamybai naudojamos iš šilkverpių kokonų išgaunamos šilko gijos.

Eukaliptas

Eukalipto pluoštas pasižymi hipoalerginėmis savybėmis, puikiai praleidžia orą, reguliuoja kūno temperatūrą miego metu ir nekaupia drėgmės. Tokio paties tankio eukalipto patalynės komplektas yra vidutiniškai 4-5 kartus pigesnis už šilkinį. Eukalipto pluoštas švelnumu prilygsta natūraliam šilkui, bet yra mažiau slidus, todėl miego metu patalynė išlieka savo vietoje. Eukalipto gaminiai tinkami veganams – pluoštui išgauti eukaliptas yra kertamas, o ne raunamas, todėl medžiai atauga greitai. Jie gali augti skurdžioje ir sausoje dirvoje, netinkamoje žemdirbystei, tad jų auginimui sunaudojama mažiau vandens ir energijos.

Dėl daugybės teigiamų eukalipto pluošto savybių eukalipto patalynės gerbėjų sparčiai daugėja. Vis dėlto svarbu nepamiršti, kad ir ši medžiaga turi kelis niuansus. Pavyzdžiui, eukalipto užvalkalus gali tekti lyginti, nes palyginus su šilku jie yra glamžūs. Be to, kadangi eukaliptas yra sąlyginai naujas pluoštas, naudojamas patalynės gamyboje, spalvų ir rašto pasirinkimas yra kiek labiau ribotas.

Eukalipto patalynė – tvaresnė natūralaus šilko alternatyva

Jei vertinate tvarumą ir ekologišką požiūrį, tačiau nenorite atsisakyti išskirtinio šilko švelnumo, tuomet eukalipto patalynė – geriausias pasirinkimas. 

Eukalipto pluošto užvalkalai yra ilgalaikė investicija, nereikalaujanti ypatingos priežiūros – jie ilgaamžiai, nėra itin glamžūs ir tampa vis švelnesni su kiekvienu plovimu. Juos ypač vertina žmonės, turintys odos ar kvėpavimo takų ligų, tokių kaip astma ar egzema.

NOREO 100% natūralaus eukalipto patalynę jau išbandė ir pamilo virš 200+ žmonių!

Nedvejokite ir įsigykite 100% natūralaus eukaliptopatalynės komplektą su papildoma -20% nuolaida:


€132 (€185 prieš nuolaidą)

Nuolaidos kodas:

EUKALIPTAS20

Nedvejokite ir įsigykite 100% natūralaus eukaliptopatalynės komplektą su papildoma -20% nuolaida:


€132 (€185 prieš nuolaidą)

Nuolaidos kodas:

EUKALIPTAS20

  • Iki šiol miegojome lino patalynėje, bet iškeitėme ją į eukalipto ir esame labai patenkinti!
    - Indrė Stanislovaitytė

  • Puikūs patalynės komplektai! Jau įsigijau du, bet dabar norėčiau dar ir kitų spalvų!😊“ 

    - Loreta Kragnienė

  • "Labai puikus produktas, miegas tapo malonesnis, netgi šuo įvertino kokybę, mielai miega lovoje 😊"
    - Vesta Auškalnienė