Kuris labiau tinka jums: šilkas ar satinas?
PASKELBTA: Liepos 3d.
SKAITYMO LAIKAS: 3MIN.
Renkantis pagalvės užvalkalą, šilkas ir satinas yra du populiarūs variantai, kurie atrodo elegantiškai ir prabangiai, tačiau ar tikrai abu audiniai gali užtikrinti komfortišką poilsį? Šios medžiagos turi daug svarbių skirtumų, kurių žinojimas gali padėti priimti tinkamiausią sprendimą.
Šįkart palyginsime unikalias šilko ir satino savybes, išnagrinėsime jų sudėtį, tekstūrą, aptarsime privalumus ir trūkumus. Straipsnio pabaigoje aiškiai žinosite, kuris audinys geriausiai atitinka jūsų norus ir poreikius.
Audinio sudėtis ir gamyba
Šilkas: gaunamas iš šilkaverpių kokonų pluoštų, šilkas yra natūralus baltymų pagrindu pagamintas audinys, populiarus dėl savo žvilgančios išvaizdos ir minkštos tekstūros.
Dėl šio kruopštaus proceso šilkas išsiskiria elegancija ir rafinuotumu.
Satinas: dažniausiai gaminamas iš sintetinių medžiagų, tokių kaip poliesteris arba nailonas. Satinas yra audinys, pasižymintis lygiu ir blizgiu paviršiumi.
Gamybos procesas yra paremtas sintetinių pluoštų pynimu, o tai turi įtakos bendrai audinio kokybei ir dirbtinumo pojūčiui.
Šilkas:
Natūralus šilko pluoštas dėl savo retesnės struktūros turi nedidelius tarpus, leidžiančius orui cirkuliuoti ir medžiagai „kvėpuoti”. Taip šis audinys neleidžia kauptis karščiui bei vėsina jūsų kūno temperatūrą net ir karščiausiomis vasaros naktimis.
Hipoalergiškas
Glaudžiai suausti šilko pluoštai atbaido alergenus, tokius kaip dulkių erkutės, pelėsiai ir miltligė. Taip pat ši medžiaga yra švelni, todėl apsaugo net jautrausią odą nuo sudirgimo ir alerginių reakcijų rizikos.
Ypač švelnus ir minkštas
Glotnus ir smulkus šilko pluoštas nesukelia jokios trinties su oda, suteikdamas prabangos ir komforto jausmą.
Natūralus
Kaip ir minėjome prieš tai, šilkas yra natūralus audinys, gaunamas iš šilkaverpių kokonų. Gamybos procese nėra naudojamos cheminės ar sintetinės medžiagos, todėl tai yra tikrai tvarus pasirinkimas.
Apsaugo nuo raukšlių miegant
Šilkiniai pagalvių užvalkalai dėl savo švelnumo sumažina odos trintį su audiniu ir tempimą. Sumažėja miego ir senėjimo raukšlių atsiradimo rizika. Lygus šilko paviršius taip pat padeda odai išlaikyti drėgmę, gyvybingumą.
Išlaiko plaukus sveikesnius
Šilkiniai užvalkalai sumažina pagalvės trintį ne tik su oda, bet ir su plaukais. Apsivertus miego metu, plaukai švelniai praslysta pro glotnų užvalkalą. Ilgainiui plaukai bus apsaugoti nuo lūžinėjimo, galiukų skilinėjimo, slinkimo.
Patvarus ir ilgaamžiškas
Taip yra dėl šilko pluoštų tvirtumo ir elastingumo. Jie yra pasiruošę atlaikyti kasdienį naudojimą ir laikui bėgant išlaikyti savo kokybę.
Brangesnis nei satinas
Taip yra dėl natūralaus šilko audinio įsigijimo ir gamybos, į kurią įeina sudėtingas ir daug darbo reikalaujantis apdirbimo procesas.
Reikalauja daugiau priežiūros
Šilką rekomenduojama skalbti rankomis arba skalbimo mašina 30 ºC temperatūroje, nustačius “silk” arba “Delicates” rėžimą. Reikia naudoti šilkui skirtus ploviklius ir nenaudoti baliklio, medžiagų minkštiklio.
Satinas:
Pigus
Satinas įprastai yra pigesnis, dėl gamybos procese naudojamų sintetinių medžiagų (poliesteris, nailonas), kurios kainuoja mažiau nei natūralaus šilko pluoštai.
Reikalauja mažiau priežiūros
Satino pagalvių užvalkalai reikalauja mažiau priežiūros, nes jie dažnai gaminami iš sintetinių medžiagų, kurios yra atsparesnės susiraukšlėjimui, susitraukimui ir išblukimui.
Beveik nepralaidus orui
Sintetiniai pluoštai apriboja oro srautą ir sulaiko šilumą, todėl satinas mažiau pralaidus orui nei natūralus šilkas. Karštis gali sukelti problemų bandant užmigti, norint kokybiškai išsimiegoti bei atsikelti jaučiantis pailsėjus.
Nehipoalergiškas
Satino sintetinė struktūra gali sukelti odos dirginimą ir alergines reakcijas. Beje, dirbtinis pluoštas, sulaikantis karštį, taip pat yra puiki terpė bakterijoms daugintis.
Lygus, tačiau neminkštas
Nors satino paviršius lygus, jam trūksta šilkui būdingo minkštumo. Sintetiniai satino pluoštai labiau trinasi į plaukus ir odą bei padaro daugiau žalos.
Sintetinis
Kaip ir minėjome anksčiau, satinas paprastai yra gaminamas iš poliesterio arba nailono, kurie neturi natūralių šilko savybių ir jo teikiamų privalumų.
Šiurkštesnis odai ir plaukams
Sukelia plaukų lūžinėjimą, slinkimą ir odos dirginimą. Be to, sintetinė satino sudėtis greičiau pasisavina drėgmę, todėl plaukai ir oda išsausėja bei reikalauja papildomos priežiūros.
Kaip atskirti šilką nuo satino?
Verta paminėti, kad kai kurios parduotuvės prekiauja satinu, nors ir tvirtina, jog tai šilkas. Nors ir iš nuotraukų skirtumas ir neatrodo didelis, tačiau kai jau susipažinote su abiejų audinių ypatybėmis, tikriausiai suprantate kaip svarbu yra gauti tą medžiagą, kurios tikėjotės.
Atskirti yra labai nesudėtinga – reikia padeginti. Paprastai pasakius: šilkas dega, o satinas lydosi.
Atpjaukite nedidelę audinio dalį ir labai atsargiai palaikykite virš liepnos. Pastebėję kaip audinys reaguoja į liepsną nustatysite jo autentiškumą.
Kvapas taip pat gali išduoti tiesą. Deginamas, šilkas kvepia kaip degantys plaukai ir sudarys trapius pelenus. Patraukus liepsną, audinys nustos degti.
Jei galimybės padeginti audinį nėra, galite bandyti atpažinti pagal medžiagos slidumą. Satinas įprastai yra slidesnis nei šilkas.
Nugalėtojas yra...
…šilkas!
Natūrali šilko kilmė, termoreguliacija, nauda odai ir plaukams, prabangus audinio pojūtis ir daug kitų savybių pranoksta satiną, kuris yra tik pigi alternatyva, kuriai reikia mažiau priežiūros.
Satinas visgi neprilygsta natūralaus grožio, prabangos ir magiškų savybių, kurias suteikia šilkas. Audinio patvarumas ir ilgaamžiškumas taip pat yra šilko pusėje.
Pasiruošę išbandyti?
Jei norite pradėti labiau rūpintis savo išvaizda, higiena ir sveikata, siūlome išbandyti šilkinį pagalvės užvalkalą iš Noreo.lt.
Investuoti į karališką miegą kuris nekainuoja karališkos kainos galite čia.