Šilko užvalkalo privalumai. Mitas ar tiesa?

PASKELBTA: Birželio 28 d.


SKAITYMO LAIKAS: 2MIN.

Jei kada nors susimąstėte, kuo šilkmedžio („mulberry”) šilkas išsiskiria iš kitų medžiagų arba abejojate šios medžiagos privalumais, esate tinkamoje vietoje.


Internete yra daug skeptiškos informacijos. Vieni sako, kad šilkas yra nepatvari ir trapi medžiaga. Kiti – kad tik „turtuoliai” gali sau leisti įsigyti šio audinio produktus.

Todėl norime paneigti sklandančius mitus, supažindinti jus su unikaliomis šilko savybėmis ir padėti apsispręsti ar verta investuoti į šį prabangiai atrodantį audinį.

Populiariausios medžiagos ir jų trūkumai ❌

Prieš pasineriant į šilko ypatybes, užmeskime akį į kitas medžiagas, dažniausiai naudojamas pagalvių užvalkalams. ↓


Sintetiniai audiniai, tokie kaip poliesteris, nepraleidžia oro, sulaiko perteklinę šilumą ir neleidžia išgaruoti drėgmei. Dėl to kai kurie žmonės skundžiasi diskomfortu ir odos dirginimu. Taip pat, per karščius šis audinys sukelia sunkumų užmiegant ir trukdo kokybiškai išmiegoti visą naktį.


Medvilnė yra dar vienas populiarus pasirinkimas. Ją patariama rinktis vietoj poliesterio, bet verta atsižvelgti į kelis jos trūkumus: ji yra pakankamai šiurkšti odos atžvilgiu, sukelia trintį ir prisideda prie plaukų lūžinėjimo bei raukšlių. Taip pat medvilnę reikia dažnai skalbti, nes joje lengvai kaupiasi bakterijos.

Juk turėtų būti kažkokia alternatyva, kuri ne tik suteiktų komfortą, bet ir padėtų išsaugoti jaunatvišką odą bei sveikus plaukus…Kuo būtent šilkmedžio šilkas toks ypatingas?

Ne tik karštą vasarą, bet ir žvarbią žiemą šilkas yra geriausias jūsų draugas. 


Kai jūsų kūnas susiduria su žema aplinkos temperatūra, šilumos išlaikymui jam reikia daugiau izoliatorių. Ir būtent šilkas izoliuoja jūsų kūną nuo šalčio geriausiai bei neleidžia jam prarasti šilumos.


Kai kurie žmonės vis dar skeptiškai teigia, kad šilkas nėra tinkamas žiemai dėl savo lengvumo ir plonumo. Tačiau tai yra MITAS. Natūrali šilko medžiaga padeda žmogaus organizmui reguliuoti kūno temperatūrą ir neleidžia sušalti miego metu. Tai reiškia, kad su šilkine antklode puikiai išsimiegosite ir šalčiausią žiemą.


Taip yra dėl mažo šilumos laidumo ir tinklelį primenančios struktūros, kuri sulaiko orą, kad sušiltų šaltyje, o kai karšta – išleidžia šilumos perteklių.


Prabangos ženklu laikoma šilkmedžio („mulberry”) šilkas buvo puoselėjamas šimtmečius. Taip yra dėl šio audinio išskirtinės kokybės ir unikalių savybių: skirtingai nuo kitų rūšių šilko, kurios yra šiurkštesnės ir mažiau patvarios, šilkmedžio šilkas gaunamas iš šilkaverpių, kurie minta tik šilkmedžio lapais. Dėl šio išskirtinio gamybos būdo šilko pluoštai yra itin minkšti, glotnūs ir hipoalergiški (nesukeliantys jokių alerginių reakcijų). Visai nebloga gamtos dovana! 


Šilkmedžio šilko pranašumai ✅

Išlieka švelnus odai ir plaukams: Lygus paviršius sumažina trintį tarp jūsų odos ir audinio, sumažina plaukų lūžinėjimo ir galiukų skilinėjimo riziką. Be to, natūralūs pluoštai iš jūsų odos sugeria mažiau drėgmės ir užkerta kelią išsausėjimui.


Vėsina, kai to labiausiai reikia: Pasižymi puikiu oro pralaidumu ir net ir karščiausiomis vasaros naktimis užtikrina komfortišką miegą be perkaitimo ar prakaitavimo.


Stabdo senėjimo požymius: Audinio minkštumas padeda išvengti miego raukšlių susidarymo, kurios ilgainiui gali prisidėti prie tikrųjų raukšlių atsiradimo. Mažindami trintį, šilkiniai pagalvių užvalkalai padeda odai išlaikyti jaunatvišką išvaizdą.


Palaiko higieną ir apsaugo nuo alergijų: Šilkmedžio šilkas yra natūraliai atsparus dulkių erkutėms, pelėsiui ir kitiems alergenams, todėl puikiai tinka alergijų turėtojams ar žmonėms su jautresne oda. Taip pat, lygus šilko paviršius apsunkina bakterijų dauginimąsi ir užtikrina švaresnę miego aplinką.


Pasižymi patvarumu ir ilgaamžiškumu: Tinkamai prižiūrint, šilkmedžio šilko pagalvių užvalkalai gali tarnauti ilgus metus, išlikdami minkšti ir naudingi.

Užtikrina karališką prabangą be karališkos kainos: Šilkinis užvalkalas garantuoja komfortišką, vėsų, 5 žvaigždučių poilsį jūsų miegamąjame, o kainuoja vos šiek tiek daugiau nei medilvininis ar poliesterinis.

Mokslas šilko pusėje 👩‍🔬

Niujorko “Mount Sinai” ligoninės dermatologijos profesorė Jeannette Graf patvirtina:

„Yra pakankamai įrodymų liudijančių, kad šilko pagalvės užvalkalas padeda apsaugoti odą nuo raukšlių ir išsausėjimo.“

Švelnus šilkas suteikia apsauginį barjerą, leidžiantį jūsų odai išlaikyti drėgmę ir sumažinti riziką pažeisti plaukus. Dėl hipoalerginių savybių jis tinka net jautriausiems odos tipams.

Žmonių, perėjusių prie šilkinio pagalvės užvalkalo rezultatai:

Jau susipažinote su unikaliais šilko privalumais, tad jei esate pasiruošę atsisveikinti su odos dirginimu, plaukų problemomis ir norite patirti karališką miegą kiekvieną naktį…

...užsisakyti šilkinį pagalvės užvalkalą galite čia.


37,99 €75,98 €
-72
-19
0
-33
-27
-2
-57
-23
-38
-16
-11
-4
-11
-3
-32
-10
-17
-17
-12
-5
0
11
-12
-5
-4
-4
-25
-19
-20
-7
-11
-3
-3
0

4.9 paremta 231 atsiliepimu

4.9 paremta 231 atsiliepimu

“man įsigyti šilkinį užvalkalą pasiūlė kosmetologė dėl veido odos problemų, kol kas tikrai matau progresą, mažiau bėrimų ir raukšlių bei veido ,,nugulėjimų" po nakties”

“nesitikėjau, kad pagalvės užvalkalas gali būti svarbus norint gražių ir sveikų plaukų”

“Niekada negalvojau, kad tai ką rašo apie šilką yra tiesa. Visada į jį žiūrėjau kaip į turtingų žmonių prekę, kol pati jo neišbandžiau. Galiu pasakyti, kad miegas ant šilko užvalkalo padeda mano jautriai odai atsigauti. Su medvilne oda labai prakaiduodavo todėl atsirasdavo daugiau bėrimų. Jeigu turite jautrią odą, kaip aš. Tikrai rekomenduoju įsikgyti noreo šilką.”