Mažai žinomas būdas lengvai prisidėti prie
tvaresnio pasaulio kūrimo

PASKELBTA: Liepos 18d.


SKAITYMO LAIKAS: 3MIN.

Kokio dydžio aplinkosaugos krizė yra iš tikrųjų?

Kasmet vidutinė Žemės temperatūra kyla vis greičiau. Jei tempai išliks tokie patys, po mažiau nei šimtmečio pasaulis taps negyvenamas. Kiekvieną vasarą fiksuojami karščio rekordai – nuo 2000 m. buvo užfiksuoti 19 iš 20 šilčiausių metų skaičiuojant nuo 1850-ųjų.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, oro tarša kasmet nusineša 7 milijonus gyvybių. Mes kvėpuojame ne tik užterštu oru, bet ir įvairiais cheminiais junginiais, kurie sukelia plaučių ir širdies ligas. Susirgimų astma, alergijomis ir kvėpavimo takų ligomis skaičiai sparčiai auga. Ir tai tęsis tol, kol žmonės terš Žemę.


Vandenynai tampa vis labiau rūgštingi, o tai lemia greitėjantį jūros gyventojų nykimą. Ir tai aktualu ne tik gamtai, bet ir žmonėms. Daugiau nei 3 milijardų žmonių pragyvenimas ir maitinimasis priklauso nuo maisto iš jūros.

Tirpstantys poliariniai ledynai ne tik kelia grėsmę mielai atrodantiems baltiesiems lokiams iš dokumentinių filmų, bet ir spartina jūros lygio kilimą. Prognozuojama, kad iki 2100 m. pakilęs jūros lygis privers 200 mln. žmonių palikti savo namus.

Tai ne ateities kartų, o mūsų problema. Nors situacija yra bloga, priimant tinkamus sprendimus dar galima viską pakeisti. ↓

Prisidėti galite ir jūs, jau šiandien.

Kiekvienas iš mūsų nešame didesnę atsakomybę nei įsivaizduojame. Mūsų perkami produktai turi įtaką pasiūlai. Paprastai pasakius – ko pirksim mažiau, to ir pagaminama bus mažiau.


Dėl šios priežasties vis daugiau žmonių renkasi tvarius produktus, kurie saugo Žemę ir užtikrina ekologiškesnę ateitį.


Vienas iš produktų, kurį kiekvienas turime namie yra patalynė. Daugumos žmonių patalynės yra pagamintos iš medvilnės ar poliesterio. Tačiau ar žinojote, kad lyginant su medvilne, šilko gamybos procesas išskiria net 800+ kartų mažiau CO2?

Poliesterio žala aplinkai yra dar didesnė – tai yra sintetinis audinys, kurio gamybos procesas apima naftos gavybą, jos rafinavimą į naftos produktus ir cheminių reakcijų darbą šiuos produktus paverčiant polimerais. Dėl šio ilgo ir sudėtingo proceso poliesteris taip pat išmeta didelį kiekį anglies dioksido dujų.

Kas padaro šilką tvariu?

Šilkiniai pagalvių užvalkalai yra patys tvariausi pasaulyje. Natūraliai iš šilkaverpių gauto šilko gamyba pasižymi itin mažu CO2 pėdsaku Žemei. Taip pat visas procesas reikalauja žymiai mažiau vandens ir elektros energijos. Ir tai tik pradžia.


Tapęs nebenaudojamas, natūralus šilko pluoštas yra biologiškai skaidomas (eng. biodegradable), o tai reiškia, kad jis gali grįžti į žemę ir ją patręšti, o ne užteršti. Daugelis kitų audinių neturi šios savybės ir gali išlikti ant Žemės paviršiaus šimtus metų.


Dėl aukštos šilko medžiagos kokybės ir ilgaamžiškumo yra užtikrinamas ilgesnis gaminio eksploatavimo laikas. O tai ženkliai sumažina į mūsų sąvartynus patenkančių atliekų kiekį.


Mažas energijos suvartojimas gamybos procese yra dar vienas aspektas, kuris leidžia šilkui išsiskirti. Skirtingai nuo sintetinių audinių, kuriems reikia naftos ir intensyvaus pramoninio apdorojimo, šilko reikalavimai yra žymiai mažesni.


Apibendrinant galima drąsiai teigti, kad šilkas yra vienas iš raktų į tvaresnį rytojų. Pasirinkę šį audinį skatiname mažesnį energijos suvartojimą, prisidedame prie atliekų mažinimo ir švaresnės planetos.


Kiti šilko privalumai ✅

Išlieka švelnus odai ir plaukams: Lygus paviršius sumažina trintį tarp jūsų odos ir audinio, sumažina plaukų lūžinėjimo ir galiukų skilinėjimo riziką. Be to, natūralūs pluoštai iš jūsų odos sugeria mažiau drėgmės ir užkerta kelią išsausėjimui.


Vėsina, kai to labiausiai reikia: Pasižymi puikiu oro pralaidumu ir net ir karščiausiomis vasaros naktimis užtikrina komfortišką miegą be perkaitimo ar prakaitavimo.


Stabdo senėjimo požymius: Audinio minkštumas padeda išvengti miego raukšlių susidarymo, kurios ilgainiui gali prisidėti prie tikrųjų raukšlių atsiradimo. Mažindami trintį, šilkiniai pagalvių užvalkalai padeda odai išlaikyti jaunatvišką išvaizdą.


Palaiko higieną ir apsaugo nuo alergijų: Šilkmedžio šilkas yra natūraliai atsparus dulkių erkutėms, pelėsiui ir kitiems alergenams, todėl puikiai tinka alergijų turėtojams ar žmonėms su jautresne oda. Taip pat, lygus šilko paviršius apsunkina bakterijų dauginimąsi ir užtikrina švaresnę miego aplinką.


Pasižymi patvarumu ir ilgaamžiškumu: Tinkamai prižiūrint, šilkmedžio šilko pagalvių užvalkalai gali tarnauti ilgus metus, išlikdami minkšti ir naudingi.

Užtikrina karališką prabangą be karališkos kainos: Šilkinis užvalkalas garantuoja komfortišką, vėsų, 5 žvaigždučių poilsį jūsų miegamąjame, o kainuoja vos šiek tiek daugiau nei medilvininis ar poliesterinis.

Kiekvienas turime svarbų darbą

Būdų apsaugoti planetą kurioje gyvename yra daug: rūšiavimas, plastiko mažinimas, vandens taupymas ir daug kitų.

Jeigu ir neįsigysite pagalvės užvalkalo patys, galėsite bent papasakoti artimiesiems apie šį tvarų būdą prisidėti prie aplinkosaugos išsaugojimo.

Pasiruošę išgelbėti planetą…

...miegant?

TIK ŠIĄ VASARĄ Noreo.lt parduotuvėje šilkinį pagalvės užvalkalą galite įsigyti vos už €34,99 (be nuolaidos €69.98)

Pasirūpinti planeta kurioje gyvename paprasta, pradėkit gyventi tvariau jau šiandien.

37,99 €75,98 €
-72
-19
0
-33
-27
-2
-57
-23
-38
-16
-11
-4
-11
-3
-32
-10
-17
-17
-12
-5
0
11
-12
-5
-4
-4
-25
-19
-20
-7
-11
-3
-3
0

4.9 paremta 231 atsiliepimu

4.9 paremta 231 atsiliepimu

“man įsigyti šilkinį užvalkalą pasiūlė kosmetologė dėl veido odos problemų, kol kas tikrai matau progresą, mažiau bėrimų ir raukšlių bei veido ,,nugulėjimų" po nakties”

“nesitikėjau, kad pagalvės užvalkalas gali būti svarbus norint gražių ir sveikų plaukų”

“Niekada negalvojau, kad tai ką rašo apie šilką yra tiesa. Visada į jį žiūrėjau kaip į turtingų žmonių prekę, kol pati jo neišbandžiau. Galiu pasakyti, kad miegas ant šilko užvalkalo padeda mano jautriai odai atsigauti. Su medvilne oda labai prakaiduodavo todėl atsirasdavo daugiau bėrimų. Jeigu turite jautrią odą, kaip aš. Tikrai rekomenduoju įsikgyti noreo šilką.”