Metas pokyčiams? Šilkas prieš medvilnę

PASKELBTA: Liepos 14d.


SKAITYMO LAIKAS: 3MIN.

Medvilnė yra populiariausias pasirinkimas perkant pagalvės užvalkalą. Ir ne be reikalo – tai gana minkštas ir natūralus audinys. Medvilnė taip pat yra lengvai įperkama, nes jos išgavimo iš augalų ir apdirbimo procesas yra gana paprastas.


Visgi, vis daugiau žmonių nusprendžia išbandyti šilką. Dalis jų – prie medvilnės negrįžta niekada.


O kalbant apie miegą, pasirinkta medžiaga turi didelę įtaką komfortiškam poilsiui.

Šįkart palyginsime unikalias šilko ir medvilnės savybes, išnagrinėsime jų sudėtį, tekstūrą, aptarsime privalumus ir trūkumus. Straipsnio pabaigoje aiškiai žinosite, kuris audinys geriausiai atitinka jūsų norus ir poreikius.

Audinio sudėtis ir gamyba

Šilkas: gaunamas iš šilkaverpių kokonų pluoštų, šilkas yra natūralus baltymų pagrindu pagamintas audinys, populiarus dėl savo žvilgančios išvaizdos, minkštos tekstūros ir svarbiausia – temperatūrą reguliuojančių savybių.


Šio kruopštaus proceso dėka šilkas išsiskiria elegancija bei rafinuotumu ir yra labai vertinamas visame pasaulyje.


Medvilnė: gaunama iš medvilnės audinio gumulėlių, medvilnė yra žinoma dėl savo kvėpuojančių savybių ir švelnios tekstūros.


Medvilnė yra pralaidi orui, nes jos pluoštų molekulės yra tuščiavidurės, todėl oras ir drėgmė praeina be jokių kliūčių.

Karštomis vasaros naktimis: kvėpuojantis ar temperatūrą reguliuojantis audinys?

Nors medvilnės pralaidumas orui gali šiek tiek pagelbėti karštomis vasaros naktimis, šilko temperatūrą reguliuojančios savybės padaro didesnę įtaką.

Kai karšta, šilkas fokusuojasi į šilumo pertekliaus išsklaidymą – skirtingai nei medvilnė, kuri tik leidžia orui tekėti. Užuot tiesiog leidęs jūsų kūnui kvėpuoti, šilkas iš tikrųjų sumažina perkaitimą ir užtikrina kokybišką miegą.


Medvilnės efektyvumas priklauso nuo aplinkos temperatūros. Ji turi būti vėsesnė nei jūsų kūnas, o karštomis naktimis tai beveik neįmanoma (šiek tiek primena osmoso procesą iš biologijos pamokų, kuriame vanduo juda iš membranos kurioje yra daugiau vandens į tą, kurioje yra mažiau).


Šilkas laimi šioje vietoje dėl gebėjimo aktyviai vėsinti ir palaikyti pastovią, komfortišką kūno temperatūrą visos nakties metu – nepriklausant nuo karščio kambaryje.

Reguliuoja kūno temperatūrą: Šilkas ✅, Medvilnė ❌

Kaip ir minėjome, iš natūralaus baltyminio pluošto pagamintas šilkas turi magišką savybę reguliuoti jūsų kūno temperatūrą. Šiltuoju sezonu šis audinys aktyviai šalina drėgmę (pvz. prakaitą) ir ją išgarina – taip leidžia jūsų kūnui išlikti vėsiam. 


Šaltuoju metų laiku šilko termoreguliacija padeda išlaikyti šilumą arti odos ir sukuria jaukumo jausmą.


Dėl prisitaikymo prie temperatūros pokyčių šilkas yra dažnai naudojamas ištisus metus.

Praleidžia orą: Šilkas ✅, Medvilnė ✅

Natūralus šilko pluoštas dėl savo retesnės struktūros turi nedidelius tarpus, leidžiančius orui cirkuliuoti ir medžiagai „kvėpuoti”. Taip šis audinys neleidžia kauptis karščiui bei vėsina jūsų kūno temperatūrą net ir karščiausiomis vasaros naktimis.


Na, o kaip jau rašėme prieš tai, medvilnė yra pralaidi orui, nes jos pluoštų molekulės yra tuščiavidurės – todėl oras ir drėgmė praeina be kliūčių.

Naudinga odai ir plaukams: Šilkas ✅, Medvilnė ❌

Sumažėja miego ir senėjimo raukšlių atsiradimo rizika. Lygus šilko paviršius taip pat padeda odai išlaikyti drėgmę, gyvybingumą.


Šilkiniai užvalkalai sumažina pagalvės trintį ne tik su oda, bet ir su plaukais. Apsivertus miego metu, plaukai švelniai praslysta pro glotnų užvalkalą. Ilgainiui plaukai yra apsaugomi nuo lūžinėjimo, galiukų skilinėjimo, slinkimo.

Hipoalergiška: Šilkas ✅, Medvilnė ❌

Glaudžiai suausti šilko pluoštai atbaido alergenus, tokius kaip dulkių erkutės, pelėsiai ir miltligė. Taip pat ši medžiaga yra švelni, todėl apsaugo net jautrausią odą nuo sudirgimo ir alerginių reakcijų rizikos.

Suteikia prabangos jausmą: Šilkas ✅, Medvilnė ❌

Žvilgantis, glotnus ir smulkus šilko pluoštas nesukelia jokios trinties su oda, suteikdamas prabangos ir komforto jausmą.

Lengva prižiūrėti: Šilkas ❌, Medvilnė ✅

Šilką rekomenduojama skalbti rankomis arba skalbimo mašina 30 ºC temperatūroje, nustačius “silk” arba “Delicates” rėžimą. Reikia naudoti šilkui skirtus ploviklius ir nenaudoti baliklio, medžiagų minkštiklio.


Tuo tarpu medvilnės priežiūra yra labai paprasta. Šį audinį galima skalbti ir džiovinti skalbimo mašinoje, todėl jis puikiai tinka tiems, kurie vertina paprastumą. Tvirti šio audinio pluoštai atlaiko reguliarų plovimą be didelio išblukimo ar nusidėvėjimo.

Pigu: Šilkas ❌, Medvilnė ✅

Taip yra dėl natūralaus šilko audinio įsigijimo ir gamybos, į kurią įeina sudėtingas ir daug darbo reikalaujantis apdirbimo procesas.


Medvilnė tuo tarpu yra palyginus nebrangi dėl plačiai paplitusio prieinamumo ir efektyvaus gamybos proceso. Kaip augalinės kilmės medžiaga, ji greitai auga įvairiose klimato sąlygose ir yra nuimama dideliais kiekiais.

Ilgaamžiška ir patvaru: Šilkas ✅, Medvilnė ✅

Šilko pluoštai pasižymi tvirtumu ir elastingumu. Jie yra pasiruošę atlaikyti kasdienį naudojimą ir laikui bėgant išlaikyti savo kokybę.


Medvilnė taip pat neatsilieka: šios medžiagos ilgaamžiškumas slypi jos natūraliuose pluoštuose, kurie žinomi dėl savo tvirtumo ir ilgaamžiškumo. Šis audinys yra atsparus nusidėvėjimui, todėl net ir po kelių skalbimų gali atrodyti kaip naujas.

Nugalėtojas yra...

…šilkas!

Pranašumas karštomis vasaros naktimis, nauda odai bei plaukams ir prabangos bei elegancijos jausmas leidžia šilkui pranoksta medvilnę, dažnai laikomą pigesne ir lengviau prižiūrima alternatyva.


Nors medvilnė gali būti vertinama dėl savo patvarumo, tinkamai prižiūrimas šilkas taip pat pasižymi nepaprastu ilgaamžiškumu, todėl tai yra protinga investicija į miego kokybę ir bendrą sveikatą.


Apibendrinant, medvilnė turi privalumų, dėl kurių vis dar yra tokia populiari visame pasaulyje. Tačiau šilkas yra neabejotinai vertas kiekvieno papildomo euro. ← Bent jau taip sako mūsų klientai.

Renkatės tarp šilko ir satino? Šiuos audinius palyginome čia.

Pasiruošę išbandyti?

Jei norite pradėti labiau rūpintis savo išvaizda, higiena ir sveikata, siūlome išbandyti šilkinį pagalvės užvalkalą iš Noreo.lt. 


Investuoti į karališką miegą kuris nekainuoja karališkos kainos galite čia.


37,99 €75,98 €
-72
-19
0
-33
-27
-2
-55
-23
-38
-16
-11
-4
-11
-3
-31
-10
-17
-17
-12
-5
0
11
-11
-5
-4
-4
-25
-19
-20
-7
-11
-3
-3
0

4.9 paremta 231 atsiliepimu

4.9 paremta 231 atsiliepimu

“man įsigyti šilkinį užvalkalą pasiūlė kosmetologė dėl veido odos problemų, kol kas tikrai matau progresą, mažiau bėrimų ir raukšlių bei veido ,,nugulėjimų" po nakties”

“nesitikėjau, kad pagalvės užvalkalas gali būti svarbus norint gražių ir sveikų plaukų”

“Niekada negalvojau, kad tai ką rašo apie šilką yra tiesa. Visada į jį žiūrėjau kaip į turtingų žmonių prekę, kol pati jo neišbandžiau. Galiu pasakyti, kad miegas ant šilko užvalkalo padeda mano jautriai odai atsigauti. Su medvilne oda labai prakaiduodavo todėl atsirasdavo daugiau bėrimų. Jeigu turite jautrią odą, kaip aš. Tikrai rekomenduoju įsikgyti noreo šilką.”